הגעתם לגיל הפרישה ואתם נאלצים לחיות על

פנסיה נמוכה וקצבה של ביטוח לאומי?!

אז חשוב שתכירו שאפשר אחרת…

אולי אחד המוצרים הכי מעניינים ומיוחדים הקיימים היום בעולם הפיננסים הינו משכנתא הפוכה. הבעיה שמדובר במוצר שיחסית חדש ואינו פופולרי בשלב זה ולכן מרבית האנשים לא מכירים אותו ובטח שלא מכירים את היתרונות שבו.

אז איך משכנתא הפוכה יכולה לשפר לך את החיים?

משכנתא הפוכה מציעה לבעלי נכס, לקבל הלוואה בסכום חד פעמי או קצבה ובעצם למשכן את הנכס כנגד אותה הלוואה. עד כה די פשוט ולא שונה מכל הלוואה.

הייחודיות של משכנתא הפוכה הינה שחברת הביטוח בעצם מציעה לבעלי הנכס שלוקחים את הלוואה את האופציה לא לשלם שום תשלום החזר כל עוד הם בחיים ורק כאשר הם יסיימו את זמנם בעולם, היורשים שלהם יצטרכו לשלם את ההלוואה (פלוס הריבית שנצברה כמובן). 

היתרון המרכזי במשכנתא הפוכה הינה שאנשי הדור השלישי יוכלו לקבל סכום כסף נכבד שיאפשר להם להנות מהשלב הזה בחיים ולא יצטרכו לחנוק את עצמם בהחזר הלוואה.

אל דאגה, היורשים יהיו בסדר כי הרי עומדות בפניהם מספר אופציות בסיטואציה המתוארת​

אם במידה הכסף שהתקבל במשכנתא הפוכה הושקע בחוכמה למשל בעוד נכס נדל"ן או במכשיר פיננסי, אז היורשים יקבלו גם את פירות ההשקעה ואז באמת כל הצדדים מרוויחים!

לדוגמא

אם למשל קיבלתם 750 אלף על הנכס במשכנתא הפוכה, ניתן בעצם לרכוש נכס במלוא הסכום עם תשואה של 4% למשל שזה יוצא בשנה 30 אלף ש”ח ובעצם עוד 2500 ש”ח כל חודש או אופציה נוספת למשל להשקיע במכשיר פיננסי כמו למשל פוליסת חיסכון שעושה (מספר לצורך דוגמא) כ- 7% תשואה שנתית של 52,500 אלף ש”ח ולמשוך את התשואה ברמה החודשית ולכן לקבל תוספת חודשית של 4,375 ש”ח. יש תמיד גם את האופציה של השקעה בשוק ההון במניות דיבידנד שגם הן מחלקות תשואה פירותית אבל זה כבר יותר מסוכן יחסית.

בכל מקרה, בכל אחת מהדוגמאות הנ”ל, ביום שבעלי המשכנתא הפוכה נפטרים, היורשים מקבלים את הנכס הממושכן אבל בנוסף הם מקבלים את פוליסת חיסכון או הדירה להשקעה הנוספת או מניות הדיבידנד ומצב זה מקל עליהם משמעותית ואפילו משפר את מצבם הכלכלי בכללי בחיים.

שאלות תשובות

משכנתא הפוכה הינה כאשר חברת ביטוח מציעה לבעלי נכס, לרוב לאחר גיל הפרישה, לקבל הלוואה בסכום חד פעמי או קצבה ובעצם למשכן את הנכס כנגד אותה הלוואה. הייחודיות של משכנתא הפוכה הינה שחברת הביטוח בעצם מציעה לבעלי הנכס שלוקחים את הלוואה את האופציה לא לשלם שום תשלום החזר כל עוד הם בחיים ורק כאשר הם יסיימו את זמנם בעולם, היורשים שלהם יצטרכו לשלם את ההלוואה

בפני היורשים מספר להחזיר את ההלוואה במשכנתא הפוכה

  1. לקחת משכנתא כנגד הנכס שעתה ירשו ולהחזיר את ההלוואה עם אותה משכנתא ובעצם יש להם החזר חודשי של משכנתא לפי המסלול הרגיל והמוכר. כך הם בעצם שומרים על הנכס.
  2. למכור את הנכס ועם הסכום התגמול לשלם את הלוואה וגם סביר להניח שישאר להם סכום נוסף כי הרי גובה ההלוואה לא היה על מלוא סכום שווי הדירה ובנוסף בדיוק כמו שישנה ריבית נצברת על סכום ההלוואה גם ערך הדירה עולה וצובר עוד שווי.

השם משכנתא הפוכה מגיע מבעצם מהעיקרון שבו כאשר לוקחים משכנתא רגילה המטרה הינה בעצם לרכוש נכס ומשכנתא הפוכה העיקרון הפוך, משתמשים בנכס במטרה להשיג כסף.

גובה הסכום שאותו הם יכולים לקחת משתנה כמובן לפי שווי הנכס ולפי רמות הסיכון שחברת הביטוח מגדירה לאותו מקרה. אם נסתכל על דוגמא קלאסית למשכנתא הפוכה אז נגיד ויש זוג שיצא לפרישה ויש לו נכס שבו הם גרים בשווי 1.5 מיליון ש"ח. חברת הביטוח הגדירה לפי רמת הסיכון שלהם שהם יכולים לקחת 50% מסה"כ הסכום ולכן הם יוכלו לקבל משכנתא הפוכה בסכום של 750 אלף ש"ח שאיתו יוכלו לעשות פחות או יותר מה שירצו. 

משכנתא הפוכה מתאימה בעיקר לאנשים שהגיעו לגיל הפרישה ולא באמת יכולים לחיות בכבוד ולהנות משארית החיים שלהם אבל במקביל בעלים של נכס עם שווי גבוהה ללא יכולת או רצון לממש, יוכלו לקבל סכום כסף נכבד שיאפשר להם להנות מהשלב הזה בחיים ולא יצטרכו לחנוק את עצמם בהחזר הלוואה.

בגדול ישנם מספר יחסית מועט של גופים אשר נותנים את המוצר שנקרא משכנתא הפוכה כפי שהוסבר בקטע זה וישנם גם בנקים אשר אצלהם המוצר משכנתא הפוכה הוא שונה אבל חיפוש פשוט ימצא את החברות הרלוונטיות ונכון לכתיבת המאמר משכנתא הפוכה הראל הינו הפופולרי ביותר.פגישה עם הסוכנים והיועצים שלנו הינה הדרך הטובה ביותר לבניית תוכנית אסטרטגית על מנת להשיג את השאיפות והמטרות הפיננסיות שלך

לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטים ונציג שלנו ייצור איתכם קשר

פרטיך התקבלו במערכת

תודה שהאשרת פרטים, אנחנו בקבוצת ביטוחים עושים הכל על מנת לתת לך את השירות הטוב ביותר. נציג מטעמנו יצור איתך קשר בהקדם.

במידה ותרצה לפנות לנציג דרך הוואטסאפ ולקצר את הזמנים אתה מוזמן ללחוץ כאן על הכפתור הירוק

דילוג לתוכן